ул. Моша Пијаде - 2330 Берово - Тел. +38933471101

Зачинетo пилешко со ориз и песто сос

Песто сосот е традиционален италијански специјалитет, кој одлично се вклопува со ориз и пилешко месо.

Експлозија на салата од кашкавал

Фантастичен вкус по домашен рецепт, салата со кашкавал и зеленчук, како совршен избор за лесно предјадење.

Пана кота од кафе

Исклучително вкусен италијански рецепт кој ќе ги задоволи сите ваши потреби за благо.

Традиција од 1968

Најдобрата скара на жар во Македонија

Добредојдовте во Ресторан Мрс

Откријте ја нашата приказна

Во центарот на Берово се наоѓа ресторанот Мрс, познат по највкусната храна во градот. Ведрите лица на домаќините се секогаш расположени да Ве пречекаат за да ги пробате нивните домашни специјалитети.

Дознајте повеќе за нас